Kaş Kaldırma (Brow Lift) Günümüzde botoks ve buna ek olarak değişik askı materyalleri kullanılarak ya da sadece alın derisi yukarı taşınarak kaşlar yukarıya doğru çekilir
Kaş Kaldırma (Brow Lift)

Kaş Kaldırma (Brow Lift)

Günümüzde botoks ve buna ek olarak değişik askı materyalleri kullanılarak ya da sadece alın derisi yukarı taşınarak kaşlar yukarıya doğru çekilir (kaş asma). Kaş asma ameliyatları yapılacak kesinin uzunluğunu azaltmak amacıyla endoskopik olarak da yapılabilmektedir. Kaş asma ameliyatları çok küçük kesilerden cilt hiç açılmadan dışarıdan asıcı bir cerrahi ipliğin yerleştirilmesi ile de yapılabilir. Bu şekilde yalnızca kaş yukarıya doğru çekilmektedir ve ameliyatsız kaş asma yöntemi olarak ameliyattan çekinen hastalar arasında popülerdir. Yöntemin sizin için uygun olup olmadığına cerrahınızla birlikte karar vermelisiniz.

Alın germe ve kaş kaldırma ameliyatlarında pek çok farklı teknik olmasına rağmen genellikle saçlı deri içinden kesilerek izlerin görünmemesi sağlanır. Buna ek olarak değişik askı materyalleri kullanılarak ya da sadece alın derisi yukarı taşınarak kaşlar yukarıya doğru çekilir ( kaş asma ). Kaş asma ameliyatları yapılacak kesinin uzunluğunu azaltmak amacıyla endoskopik olarak da yapılabilmektedir. Özel kameralar ve aletlerle yapılan bu işleme endoskopik kaş asma ya da endoskopik kaş kaldırma ameliyatı denir. Kaş asma ameliyatları çok küçük (1-2mm) kesilerden cilt hiç açılmadan dışarıdan asıcı bir cerrahi ipliğin yerleştirilmesi ile de yapılabilir. Bu şekilde yalnızca kaş yukarıya doğru çekilmektedir ve kapsamlı bir müdahale değildir. Ancak ameliyatsız kaş asma yöntemi olarak ameliyattan çekinen hastalar arasında popülerdir. hangi yöntemin sizin için en uygun olduğuna cerrahınızla birlikte karar vermelisiniz.

 

İletişim

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı

+90 530 204 8 316

Ameliyatsız estetik operasyonlar

Saç ekimi

Cilt germe

Meme operasyonları

Dr. Gülay Boztosun