Yüz Germe Operasyonları ve Ameliyatları Ameliyatsız Yüz Germe Yeni teknoloji yüksek yoğunluk odaklı ses dalgaları -HIFU-; cerrahi olmayan ciltte gençleşme

Ameliyatsız Yüz Germe

Yeni teknoloji yüksek yoğunluk odaklı ses dalgaları -HIFU-; cerrahi olmayan ciltte gençleşme etkisi oluşturan cihazlardır. Akustik dalgalar cildin kollojen doku esnekliğinde artışa neden olur ki; kan akışında artış ve enzimatik aktivitelerde artma ile yeni kollojen oluşumu artırmaktadır.

Oluşan bu minik noktasal uyarılar sayesinde; cildin alt katmanlarını uyararak kollajen üretimini artıran bu sistem sayesinde yüz, boyun, dekolte de ciltte sıkılaşma ve gerilme sağlayarak ameliyat dışı genç görünüm oluşturmaktadır.

Yüksek yoğunluklu odaklı akustik dalgalar yıllardır bildiğimiz hamilelerde dahi güvenle kullanılan yoğunlaştırılmış Ultrasonik ses dalgaları sayesinde, bu etkiyi sağlamaktadır.

Yer çekimi ve yaşla birlikte azalan hormonların etkisi sonucu; elastikiyet kaybı ile oluşan sarkma ve mimik çizgilerinin tedavi edilmesini sağlar.

Nasıl çalışır? ameliyat olmadan, doğal olarak daha genç görünüm sağlamak için cildin sıkılaşmasını sağlar.

Kaç kez uygulanmalıdır? tamamen ultrason teknolojisi ile çalışma mantığından dolayı seans sayısı yoktur. Yaş ile değişmekte seans sayıları, ama bir seans sonrası gözle görülür netlikte cildin gerginleşmesine ve çizgilerin açılmasına yardımcı olur.

İşlem ne kadar sürer? ortalama işlem süresi 40-50 dk dır.

İşlem esnasında ağrı acı olmaz; bunun en önemli nedeni diğer HİFU’lardan farklı olarak yüksek yoğunluklu ses dalgalarının fraksiyonel dağılımıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe, Gençleştirme

AMELİYATSIZ YÜZ GERME
YENİ TEKNOLOJİ HİFU’LAR (Cerrahi Olmayan Yüz Gençleştirme)
ÇOK NOKTA ATIŞI İLE AĞRISIZ VE DAHA ETKİLİ

İşlem sonrasında neler yapılmalı? uygulamadan sonra hemen normal günlük yaşamınıza dönebilirsiniz. Zaman zaman kızarıklık yapsa da bu etki saatler içinde azalır. Herhangi bir bakım ve ya devam tedavisine gerek duymazsınız. Bu nendenle HIFU teknolojisi yaz kış ve her cilt tipinde uygulanabilir.

Etki mekanizması Fokus ultrason sistemlerine ek olarak yeni yüksek fokuslu fraksiyonel akustik dalgalardan oluşur bu sistem; yani ultrason enerjisi daha yoğunlaştırılmış ve noktasal atış yapmaktadır. Noktasal atış sayesinde ağrı olmadan çoklu alanda ısı enerjisi ile dolaşımı artırmak ve bu etki ile derimizin yenilebilen derin tabakasında oluşan cevap sonucu inflamatuar reaksiyonlar dediğimiz iyileşme yolunda ki süreci başlatır ve yeni kan damarları oluşur, kollojen sentezinde artış ve dokuda yenilenme ile sonuçlanır.

Etki süresi; ameliyatsız bu uygulama ile ilk anda fark edilen ve ortalama 60- 90 gün sonra kollojen artışı arttıkça belirginleşen asıl etki olan gerginlik ve sıkılık oluşabilmekte ve ortlama bu etki bir yıldan fazla devam etmektedir.

Oluşan etki nedir? kollojen sentezi ve yoğunlaşmış kollojen sayesinde sıkılaşmış gerginleşmiş ve pürüzsüz bir cilde sahip olunur.

Geri dönüşler; kaşlarda kalkma ve göz çevresi kırışıklılarda azalma, gıdı ve boyun da sıkılaşmanın fark edilmesi dile getirilir.

Özellikle vücut başlığı ile deride sıkılaşma sağlamakta ve bu etkisi ile özellikle liposakşın sonrası hastalarımda koltuk altı ve bacak içi bölgesinde derinin sıkılığını sağlamak için kullanılmaktadır.
Deride sıkılaşma çevreniz tarafından anında farkedilir olmaktadır.

DOLGU MADDELERİ
DOKU KOKTEYLİ
YAĞ ENJEKSİYONU
İMPLANT
MEDPOR

ELMACIK KEMİKLERİNE AMELİYATSIZ MÜDAHALE

YANAK ESTETİĞİ

CERRAHİ
YANAK YAPMA
İPLE ASMA
PRP
PLAZMA ENJEKSİYONU
KENDİ KANINLA GENÇLEŞME

YANAK ESTETİĞİ

YANAKLARDA ZAMANLA OLUŞAN DÜŞMELERDE YAPILACAK EN İYİ MÜDAHALELER NEDİR? YANAKLARDAKİ ŞİKAYETLER İÇİN TEK YÖNTEM YETERLİMİDİR? YAŞLI GÖRÜNÜM NASI OLUŞURUR ÖNLEM ALINABİLİR Mİ?

YANAKLARDA SARKMA 30’LU YAŞLARDA BAŞLAR YAVAŞ OLDUĞU İÇİN ANCAK OTUZLU YAŞLARIN SONUNDA FARK EDİLİR BİRDEN PANİK BAŞLAR.
YAPILACAK İŞLEMLER KİŞİNİN YAŞINA, DERİ KALİTESİNE GÖRE DEĞİŞİR. İLK BELİRTİLER DUDAK KÖŞELERİNDE DOKU KAYBINA BAĞLI AŞAĞI DOĞRU DÖNEN DUDAK KÖŞELERİ OLUŞUR. DAHA DA İLERLEYİNCE ÇENE KENARLARINDAN SARKMALAR BAŞLAR.

İLK ANDA PRP DUDAK KÖŞESİNDE, GÖZ KUYRUKLARINDA DERİDEKİ GEVŞEMEYE BAĞLI AŞAĞI DOĞRU DÖNMEYE BAŞLAYAN DUDAK VE GÖZ DIŞI KISIMLARINI MUCİZEVİ OLARAK DÜZELTMEKTEDİR.
AMA YANAKLARIMIZDA DOKU KAYBI (ASLINDA KAYBOLAN BİR ŞEY YOK DERİDE VE İÇ DOKULARDAKİ GEVŞEME İLE DOKULAR AŞAĞI DOĞRU YER DEĞİŞTİRMEKTEDİR) BAŞLAYINCA CİDDİ MÜDAHALELER GEREKMEKTEDİR.

İPLE YANAK ASMA

İPLE ASKI SON YILLARDA ÇOK SIKLIKLA UYGULANAN BİR YÖNTEM VE ÇOK ÇEŞİTLİ MATERYALLER KULLANILMAKTADIR. KULLANILAN MALZEMEYE PARALEL OLARAK UYGULAMANIN SÜRESİ DEĞİŞMEKTEDİR. ORTALAMA 4-6 YILDIR SÜRELERİ..AMA MAALESEF BAZI BÖLGELERDE EKSİK UYGULAMALAR İLE DAHA DA KISA SÜREBİLMEKTEDİR. AMA ORTA YAŞIN BAŞLARINA YIPRANMADAN GELMEYEİ BAŞARANLAR İÇİM AMELİYATSIZ BAŞARILI YOLLARDAN BİRİDİYEBİLİRİZ.

YAĞ ENJEKSİYONU DOKU KOKTEYLİ YADA DOLGU MADDELERİ İLE YANAKTA DOLGUNLUĞU SAĞLAMAK İMPLANT DENİLEN YANAĞIN ŞEKLİNE UYGUN KEMİĞE BENZER GÖRÜNÜM SAĞLAYAN MALZEMELERLE OPERASYON YAPMAK MÜMKÜNDÜR. AĞIZ İÇİNDEN GİRİLEREK YAPILIR GENEL ANEZTEZİ GEREKİR 2-3 GÜNDE İŞE DÖNEBİLİRİSİNİZ. YEMEK YERKEN ÜST ÇENEDE ZORLANMA AĞRI OLABİLİR AĞRI ALGISI KİŞİLERE GÖRE DEĞİŞİR.

İletişim

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı

+90 530 204 8 316

İletişim

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı

+90 530 204 8 316

Ameliyatsız estetik operasyonlar

Saç ekimi

Cilt germe

Meme operasyonları

Dr. Gülay Boztosun