ÜST KOL GERME (BRACHİOPLASTY, UPPER ARM LİFT) KOL GERME, KOLDA DERİ SARKMASI, KOLDA KİLOYA BAĞLI SARKMA YAŞ, ANLAMLI DERECEDE KİLO DEĞİŞİMİ VE GENETİK FAKTÖRLER İLE KOL DERİSİ ELASTİKİYETİ AZALIR. HASTALAR İDEAL KİLOLARDA DAHİ DERİDEKİ BURUŞMA SARKIK GÖRÜNTÜDEN ŞİKAYET EDER VE HATTA GÖMLEK GİYEMEMEKTEN YAKINIR.

Üst Kol Germe Operasyonları

ÜST KOL GERME (BRACHİOPLASTY, UPPER ARM LİFT)

KOL GERME, KOLDA DERİ SARKMASI, KOLDA KİLOYA BAĞLI SARKMA

YAŞ, ANLAMLI DERECEDE KİLO DEĞİŞİMİ VE GENETİK FAKTÖRLER İLE KOL DERİSİ ELASTİKİYETİ AZALIR. HASTALAR İDEAL KİLOLARDA DAHİ DERİDEKİ BURUŞMA SARKIK GÖRÜNTÜDEN ŞİKAYET EDER VE HATTA GÖMLEK GİYEMEMEKTEN YAKINIR. BACAK VE ÖN KOL KISMI BU PERİYODDA SARKMAYAN GERGİN BÖLGELERDİR. YAŞLANMA YADA KİLO KAYBI SEBEP NE OLURSA OLSUN KOLLARIN ÜST KISIMLARI GEVŞER VE SARKARAK İSTENMEYEN BİR GÖRÜNÜME NEDEN OLUR.

UYLUK GERME THİGH LİFT DE DE BAHSETTİĞİMİZ GİBİ ŞU ANDA KULLANILAN HİÇ BİR CİHAZ BU SARKMAYI DÜZELTEMEZ.
HASTA BAZINDA YÖNTEM TERCİHİ YAPILIR. DERİ ELASTİKİYETİ YETERLİ FAKAT YAŞLANMA FAZLA YA DA GENETİK OLARAK KASLI VE YA KALINSA LIPOSUCTION YAPILIR. SONRASINDA ELASTİK BANDAJ UYGULANIR.

FAKAT DERİ ELASTİKİYETİ BOZULMUŞ DERİDE SARKMA OLUŞMUŞ İSE GERME AMELİYATI YAPMAK GEREKİR. BERABERİNDE LİPOSAKŞINDA ÇOĞUNLUKLA TERCİH EDİLİR. SARKMA İLERLEMİŞ İSE KOLTUK ALTINA DOĞRUDA AMELİYATI UZATMAK GEREKEBİLİR BU DURUM HASTAYA ANLATILMALIDIR, GENEL ANESTEZİ ALTINDA YAPILIR VE OPERASYON SONRASI ELASTİK BANDAJ VE KORSE UYGULANIR.

İZLER BİLİNENİN TERSİNE KOL İÇİNDE KALIR VE ZAMANLA FARK EDİLMEZ HALE GELİR. AYRICA İZLERİN GENİŞLEYİP KÖTÜ GÖRÜNTÜ VERMESİNİ ÖNLEYEN ÖZEL BİR YÖNTEM UYGULAMAKTAYIM. SONUÇ DAİMA YÜZ GÜLDÜRÜCÜ VE MAKSİMUM MEMNUNİYETTİR.

İletişim

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı

+90 530 204 8 316

Ameliyatsız estetik operasyonlar

Saç ekimi

Cilt germe

Meme operasyonları

Dr. Gülay Boztosun