Üst Kol ve Uyluk Germe YAŞ, ANLAMLI DERECEDE KİLO DEĞİŞİMİ VE GENETİK FAKTÖRLER İLE KOL DERİSİ ELASTİKİYETİ AZALIR. HASTALAR İDEAL KİLOLARDA DAHİ DERİDEKİ BURUŞMA SARKIK GÖRÜNTÜDEN ŞİKAYET EDER VE HATTA GÖMLEK GİYEMEMEKTEN YAKINIR. BACAK VE ÖN KOL KISMI BU PERİYODDA SARKMAYAN GERGİN BÖLGELERDİR.

Üst Kol ve Uyluk Germe Operasyonları

ÜST KOL GERME (BRACHİOPLASTY, UPPER ARM LİFT)

KOL GERME

KOLDA DERİ SARKMASI

KOLDA KİLOYA BAĞLI SARKMA

YAŞ, ANLAMLI DERECEDE KİLO DEĞİŞİMİ VE GENETİK FAKTÖRLER İLE KOL DERİSİ ELASTİKİYETİ AZALIR. HASTALAR İDEAL KİLOLARDA DAHİ DERİDEKİ BURUŞMA SARKIK GÖRÜNTÜDEN ŞİKAYET EDER VE HATTA GÖMLEK GİYEMEMEKTEN YAKINIR. BACAK VE ÖN KOL KISMI BU PERİYODDA SARKMAYAN GERGİN BÖLGELERDİR.

UYLUK GERME (THIGH LIFT)

BACAK SARKMASI

ÜST BACAK SARKMASI

UYLUK GERME (THIGH LIFT)
THIGH LIFT; UYLUK BİLİNDİĞİ GİBİ BACAĞIN ÜST KISMINDADIR. KİLO ALIP VERME YAŞDAN DAHA ÖNEMLİ BİR ETKENDİR KEZA TEENAGE DEDİĞİMİZ YAŞLARDA BİLE ÇOK İLERİ ÜRKÜTÜCÜ CİDDİ SARKMALAR OLABİLMEKTEDİR. BACAĞIN İLK OLARAK SARKMAYA BAŞLAYAN YANİ İLK YAŞI ELE VEREN KISMI UYLUK İÇ YÜZÜDÜR. ZAMANLA ARTAR VE KASIK İÇ KISMINDA BAŞLAYAN TOPLANMA YANİ YAŞLANMA SARKMAYI ÇABUKLAŞTIRIR VE BACAK İÇ YÜZÜNDE YER ÇEKİMİNE DOĞRU İLERLEYEN GEVŞEKLİĞİDE ARTIRIR.

AYRICA BU BÖLGE SPOR VE EGZERSİZ GİBİ YÖNTEMLERLE ÇOĞUNLUKLA DÜZELMEZ VE DÜZELME SAĞLANAMADIĞI İÇİN SARKMA HIZLA İLERLER DERİDE CİDDİ PORTAKAL KABUĞU GÖRÜNÜMÜNE NEDEN OLUR VE SONUÇTA TEK BAŞINA LİPOSAKŞINA BAŞVURULUR, SADECE LİPOSAKŞININ AMELİYATI ORTA YAŞLARA KADAR İDARE EDER AMA SONRA İLERLEYEN YAŞLA DERİ ELASTİKİYETİ KAYBOLUR VE DERİNİN PORTAKAL KABUĞU GÖRÜNTÜSÜ DAHA DA ARTAR. BU AŞAMADAN SONRA GERME AMELİYATI DIŞINDA DÜNYADA KEŞFEDİLEN HER TÜRDEN CİHAZ (LAZER V.B. ALETLER) İLE BACAK GÜZELLİĞİ KESİNLİKLE SAĞLANAMAZ.

GERME AMELİYATI HASTANIN KİLOSU VE VÜCUT TİPİ İLE KORELEDİR. BACAKTA PROBLEM VARSA YANİ SARKMA DERİ FAZLALIĞI BACAKTA İSE KASIK İÇ YÜZÜNDEN UYLUK GERMEK YETERLİ OLACAKTIR.

BAYANLARDA SADECE KASIK BÖLGESİNDE YANİ BACAĞIN ÜST-İÇ BÖLGESİNDE OLUŞAN YAŞLANMA VE YA SARKMA YA DA HER İKİSİ BİRLİKTE MEVCUT OLDUĞUNDA YİNE AYNI YERDEN KASIK İÇ BÖLGESİNDEN GERME İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK KALICI ÇÖZÜM OLACAKTIR.

BACAK, KARIN VE POPO DA OPERASYON GEREKTİREN İLERİ BİRİKİMLER VARSA İSE HEPSİNİ BİRLİKTE DÜZELTMEK HASTA İÇİN DAHA UYGUN OLACAĞINDAN İŞLEM BU HAT BOYUNCA YAPILIR VE İZLER KARIN ALT KISMINA KASIK BÖLGESİNDEN BAŞLAR KALÇANIN HEMEN ÜSTÜNDE (POPO KAVSİNİN HEMEN BİTTİĞİ ALAN) ÇAMAŞIR İÇİNDE KALACAK ŞEKİLDE ARKAYA UZANIR.
AMELİYATTAN GENEL ANESTEZİ İLE BİRLİKTE YAPILIR, GENELLİKLE LİPOSUCTİON İLE KOMBİNE EDİLİR. AMELİYATTAN SONRA BANDAJ VE KORSELER KULLANILIR, DREN DEDİĞİMİZ SIVI TOPLAYAN BORU OLUR VE OPERASYON SONRASI ORTALAMA 2-3. GÜN ALINIR. 1 AY SÜREYLE KORSE KULLANILMASI İSTENİR, 3. HAFTA KONTROLE GELİR.

 

Soru sormak yada randevu almak için yandaki formu doldurunuz.

İletişim Formu


İletişim

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı

+90 530 204 8 316

Ameliyatsız estetik operasyonlar

Saç ekimi

Cilt germe

Meme operasyonları

Dr. Gülay Boztosun