Hamilelik Sonrası Karın Germe MOMMY MAKEOVER, ANNE ESTETİĞİ HAMİLELİK SONRASI CERRAHİ OPERASYONLAR, HAMİLELİK SONRASI SARKMALARIN TEDAVİSİ. ANNELİK DUYGUSUNUN TARİFİ OLMAYAN DUYGULARDAN OLDUĞUNU BİLİYORUZ AMA BİR O KADARDA ZAHMETLİ VE ÇİLELİ OLDUĞUNU DA BİLİYORUZ.

HAMİLELİK SONRASI OPERASYONLAR

Hamilelik Sonrası Karın Germe MOMMY MAKEOVER, ANNE ESTETİĞİ

HAMİLELİK SONRASI CERRAHİ OPERASYONLAR, HAMİLELİK SONRASI SARKMALARIN TEDAVİSİ.

ANNELİK DUYGUSUNUN TARİFİ OLMAYAN DUYGULARDAN OLDUĞUNU BİLİYORUZ AMA BİR O KADARDA ZAHMETLİ VE ÇİLELİ OLDUĞUNU DA BİLİYORUZ…

HAMİLELİK SONRASINDA KARIN VE BEL BÖLGESİNDE OLUŞAN PROBLEMLER:

1. Karın kasları orta hattan kenara doğru kayarak bebeğe yer açmaya çalışıyorlar ama doğumdan sonra tam olarak eski konumlarına dönemiyorlar. Dolayısı ile karın duvarında bir esneklik ve öne doğru, sanki gaz varmış gibi, bir şişkinlik oluşuyor.
2. Ciltte, özellikle alt karında çatlaklar oluşuyor.
3. Bütün bunların üzerine hamilelikte alınan kilolar geliyor. Birçok anne doğumdan sonra eski kilosuna dönemiyor. Vücutta kalan bu fazla kilolar en çok karın bel ve üst bacaklarda birikiyor. Bu yağlanma sonucu sadece göbek deliği ve etrafında değil ve belde ve kasıklarda da sarkma, kırışıklık ve yağlanma birlikte oluyor..
Sonuç olarak KARIN GERME (Abdominoplasty) doğum yapmış ve karın derisinde çatlak dediğimiz yırtılmaları olan hastalar ve göbek üstünde ki deri ileri sarkık olan kişilerde ideal operasyondur..

Ama artık sadece göbek ve bel çevresinde sadece yağlanma şikayeti olan hastalara ULTRASONİK liposakşın yapmaktayız.. ULTRASONİK liposakşın başlığı altındadır.

HAMİLELİK SONRASINDA KARINDAKİ ÇATLAKLAR VE BACAKLAR, MEME, KOLLAR GİBİ VÜCUDUN DİĞER BÖLGELERİNDEKİ ÇATLAKLAR VE DERİ GEVŞEMESİ BELİRGİNLEŞMEKTEDİR. BU DURUM ANNELERİMİZİ ÇOK RAHATSIZ ETMEKTE VE ÇÖZÜM ARAYIŞINA YÖNLENDİRMEKTEDİR. DAHA SONRASINDA DEVAM EDEN EMZİRME SÜRECİ DEFORMASYONLARI ARTTIRMAKTADIR. BU SÜRECİ TAMAMLADIKTAN SONRA TEN RENGİ VE DERİ KALİTESİNE BAĞLI OLARAK VÜCUT ÇOK NADİREN TAMAMEN TOPARLANABİLMEKTEDİR, BU DURUM ORTALAMA 200 KADINDAN BİRİNDE GÖRÜLMEKTEDİR.
DOLAYISIYLA PEK ÇOK KADINI RAHATSIZ EDEN DEFORMASYONLAR, BUNLARA YÖNELİK ÇÖZÜM ARAYIŞINI DA ARTTIRMAKTADIR. BURADA BAYANLARIN DİKKATLİ ARAŞTIRMALAR GEREKMEKTEDİR VE VÜCUDUN TOPARLAMA SÜRECİNİ GÖZE ALAN DOĞRU BİLGİLER VEREN DOKTORA YÖNELMELERİ ONLAR İÇİN EN DOĞRU KARAR OLACAKTIR.

HAMİLELİK SONRASI AMELİYAT NE ZAMAN YAPILIR?

HAMİLELİK SONRASI İLK 6 AYLLIK SÜREÇ EMZİRME VE VÜCUDUN TOPARLANMASI İÇİN EN ÖNEMLİ SAFHADIR. BU DÖNEMDE MUAYENE OLARAK İZLEYECEKLERİ YOLLARI BELİRLEMELİDİRLER. İLK 6 AYDAN SONRA EMZİRMENİN BAŞLADIĞI DÖNEMDE DOKTOR MUAYENESİ SONRASI TÜM OPERASYONLARI YAPTIRABİLİRLER.

HAMİLELİK SONRASI HANGİ TÜR AMELİYATLAR İSTENMEKTEDİR? AYNI SIKLIKLA BAŞVURU SEBEBİ HAMİLELİK SONRASI GÖBEK DÜŞÜKLÜĞÜ, DERİ DE YIRTIK VE SARKMALAR OLMASIDIR. YİNE BU OPERASYON İÇİN DE BELİRLEYİCİ HASTALARIN DERİ KALİTESİ VE VÜCUT YAPISIDIR. BAZEN ESMER VE UZUN BOYLU KEMİKLİ DENİLEN VÜCUT YAPISINA SAHİP BAYANLARDA MİNİ ABDOMİNOPLASTİ DEDİĞİMİZ KARIN GERME YETERLİ OLMAKTADIR. AMA BAŞVURAN BAYANLARA ÇOĞU ZAMAN FULL ABDOMİNOPLASTİ OPERASYONU GEREKMEKTEDİR.

İKİNCİ SIKLIKLA ŞİKAYET SEBEBİ BACAK İÇLERİ, SIRT VE BEL BÖLGESİNDEKİ YAĞLANMA ARTIŞI VE POPODA MEYDANA GELEN DEĞİŞİKLİKLERDİR.

İletişim

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı

+90 530 204 8 316

Ameliyatsız estetik operasyonlar

Saç ekimi

Cilt germe

Meme operasyonları

Dr. Gülay Boztosun