Bacak Estetiği BACAK EĞRİLİĞİ Bacak Eğriliği Bacak özellikle yaz aylarında gözönünde olduğu için daha da önem kazanmaktadır. Başvurular bu nedenle ilkbaharda artmaktadır. Ama kış aylarında “ayak bileği” ve “bacak kalınlığı nedeniyle çizme, pantolon giyemeyen kişilerde olmaktadır. Bu türde başvurularda mevsimsel özellik yoktur.

Bacak Estetiği Ameliyatları

BACAK ESTETİĞİ

BACAK EĞRİLİĞİ

Bacak Eğriliği

Bacak özellikle yaz aylarında gözönünde olduğu için daha da önem kazanmaktadır. Başvurular bu nedenle ilkbaharda artmaktadır. Ama kış aylarında “ayak bileği” ve “bacak kalınlığı nedeniyle çizme, pantolon giyemeyen kişilerde olmaktadır. Bu türde başvurularda mevsimsel özellik yoktur. Bacak üst kısmında aşırı yağlanma olan bazı kişilerde diz altlarının nispeten daha zayıf ya da ince olması durumuda görüntüde eğriliği ön plana çıkardığı için sorun olmaktadır. Kişilerdeki mevcut şikayete göre kalın kısım “Liposuction” ile inceltilir, inse kısımlara da “Yağ enjeksiyonu” ya da “Protez” yerleştirilme işlemi yapılmaktadır. Anestezi işleme ve uygulama yerine göre lokal ya da genel olabilmektedir.

Bacak Eğriliği bacak topuk ve diz seviyesinde birleştirildiğinde diz altında bulunan kısmın iç yüzünde olan ayrıklıktan bahsedilmektedir. Bazı kişilerde bu dizde de birleşme olmayacak şekilde daha ileri seviyelere kadar devam eder. Hatta bazen çocukluktan başlayan “Raşitizm” denilen rahatsızlıkta da bu iç kısımda yer alan eğrilik ileri yaşa kadar devam edebilir.

Bacak Eğriliğiini düzeltme operasyonu; yağ enjeksiyonu işlemi ile gerçekleştirilecek ise lokal anestezi ile yapılabilir. Bu işlemden hemen sonra günlük hayata dönmek mümkündür. Protez konulacak ise sedasyon-lokal dediğimiz anestezi ile işlem gerçekleştirilir. Her iki işlemden sonra elastik bandaj dediğimiz pansumanla sarılı olur bacaklar. Hastalar, günlük aktivitelerine kolayca dönebilmektedir.

Bacak bütününden kaynaklanan problemlerde üst bacağa liposuction alt bacağa protez ya da yağ enjeksiyonu gerektiği durumlarda, bacağa operasyon sonrası çorap giydirilerek mobilizasyon sağlanır.

Nispeten daha sık görülen diğer bir problem de “diz iç” yüzünde bulunan yağ birikimleridir ki liposuction ile tedavi edilebilir. Ayrıca diğer sık görülen yakınma üst bacak kasık kısmında bulunan yağ birikimidir (aşırı sarkmalar yoksa) çoğu zaman liposuction tercih edilir. Ama aşırı olan sarkmalarda bacak iç yüzünden ya da bel seviyesinden yapılan kesiler ile genel anestezi altında yapılan germe operasyonundan fayda görürler.

Soru sormak yada randevu almak için yandaki formu doldurunuz.

İletişim Formu


İletişim

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı

+90 530 204 8 316

Ameliyatsız estetik operasyonlar

Saç ekimi

Cilt germe

Meme operasyonları

Dr. Gülay Boztosun