Meme Ucu Onarımı Göğüs ucu patolojileri doğuştan ya da sonradan oluşabilen defektlerdir. Doğuştan patolojilerinde meme ucu (nipple) ters dönmesi ya da meme kahverengi alanın içine gömülü olması durumudur. Lokal anestezi ile farklı tekniklerle dışa doğru şekillendirilir, normal hayata devam edebilirler ve aynı gün banyo yapabilirler.

Meme Ucu Onarımı

meme-ucu-onarimi

Meme Ucu Onarımı

Göğüs ucu patolojileri doğuştan ya da sonradan oluşabilen defektlerdir.

Doğuştan patolojilerinde meme ucu (nipple) ters dönmesi ya da meme kahverengi alanın içine gömülü olması durumudur. Lokal anestezi ile farklı tekniklerle dışa doğru şekillendirilir, normal hayata devam edebilirler ve aynı gün banyo yapabilirler. Nipple’ın aşırı büyüklüğü olabilir nadirde olsa bu şikayetlerde lokal anestezi ile eksizyon yapılır, hemen normal hayata devam edebilirler.

Sonradan oluşan nipple patolojilerinde meme ucu gömülmesi enfeksiyon ve kanser gibi sebeplere bağlı olabilmekte mutlaka tetkiklerle sebep belirlenmelidir. Sonrasında cerrahi düşünülmelidir.

Diğer doğuştan olan nipple patolojisi fazladan meme ucu ve meme dokusunun meme hattı boyunca bulunmasıdır. Hasta için kozmetik görüntü dışında rahatsızlık vermez, bazen giysilerin altında fark edilebilir. Bu şikayette de lokal anestezi ile eksizyon yapılabilir.

Ayrıca kanser gibi nedenlerle meme ile birlikte meme ucu da alınan hastalarda Meme Rekonstrüksiyonu sonrası 2. bir seansda lokal anestezi ile resimleri görülen “CV” flap tekniği ve ya daha farklı tekniklerle de olabilir, fleb ile meme ucu oluşturulur 4-5. gün sütür alınır. Flap uygulanır aynı seansda etrafındaki renkli kısım ise kasıktan alınan deri ile ya da daha sonra tatoo ile oluşturulur.

 

Soru sormak yada randevu almak için yandaki formu doldurunuz.

İletişim Formu


İletişim

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı

+90 530 204 8 316

Ameliyatsız estetik operasyonlar

Saç ekimi

Cilt germe

Meme operasyonları

Dr. Gülay Boztosun