MEME KÜÇÜLTME / REDUCTION MAMMAPLASTY EN YENi TEKNİKLE MEME KÜÇÜLTME (REDUCTION) AZ SKARLI (İZLİ) GÖĞÜS AMELİYATI ESTETİK problemler dışında sert yağ, boyun ağrısı, sütyen askısına bağlı yara, meme dokusunun yan-alt kısmında yara-kızarıklık yapması nedeniyle bozulan yaşam konforu bu ameliyat gerektiren nedenlerdir.

MEME KÜÇÜLTME / REDUCTION MAMMAPLASTY

MEME KÜÇÜLTME / REDUCTION MAMMAPLASTY

EN YENi TEKNİKLE MEME KÜÇÜLTME (REDUCTION)

AZ SKARLI (İZLİ) GÖĞÜS AMELİYATI

ESTETİK problemler dışında sert yağ, boyun ağrısı, sütyen askısına bağlı yara, meme dokusunun yan-alt kısmında yara-kızarıklık yapması nedeniyle bozulan yaşam konforu bu ameliyat gerektiren nedenlerdir.

REDUCTION MAMMAPLASTY

EN YENi TEKNİKLE MEME KÜÇÜLTME

operasyonu meme yağ dokusunun, glandüler dokunun ve derinin belirli ölçülerde çıkarılmasıdır. Meme çeşitli nedenlerden dolayı büyük ya da sarkmadır ya da birbirinden farklı büyüklüktedir. ESTETİK problemler dışında sırt ağrısı, boyun ağrısı, sütyen askısına bağlı yara, meme dokusunun yan-alt kısmında yara-kızarıklık yapması nedeniyle bozulan yaşam konforu bu ameliyatı gerektiren nedenlerdir. Meme küçültme ameliyatı her yaşda yapılabilir.

Bu ameliyat yapılmadan önce hazırlık aşamasında ilk olarak doktorla birlikte konuşulması gerekenler;

* Meme gelişme döneminde, hamilelik ve emzirme döneminde hormonların etkisi ile büyür. Doktorunuz büyümenin durmuş olmasını tercih eder.

* Memede daha önce geçirilen operasyon (kansere bağlı da olabilir) ya da enfeksiyon varsa bu rahatsızlıklara bağlı memede eksiklik ve ya tamamen kayıp olabilir ve bu memeyi kabul edilebilir boyuta getirmek ayrıca diğer hastalıksız memede de operasyon planlanarak her iki memenin şekil ve boyut olarak benzer hale getirmek gerekebilir.

* Mammografi ve meme USG yapılır.

* Yapılacak operasyona ait TEKNİK yöntem konuşulur. Detaylar birebir yüz-yüze konuştuğumuzda memenin boyutu sarkma seviyesi yol gösterici olacaktır ve yapılacak olan tekniğe karar verilecektir.

Ameliyat öncesi hasta değerlendirilirken memenin omuzdan-meme ucuna kadar olan mesafesi ve şekli, yapılacak ameliyat yöntemini ve yönteme bağlı oluşacak izi belirler. Bu yöntemlerden en yeni ve modern teknik olan ve en sık “Vertikal teknik” denilen yöntem tercih ediyorum ve gerekirse beraberinde “liposuction” uyguluyorum.

Bu teknikte meme ucundan aşağıya uzanan tek bir iz vardır. Skar dokusu kısa olacak ve diğer önemli avantajı yeni oluşacak meme boyutunun küçülecek ve meme alt seviyesi 2 cm kadar yukarı taşınması için eski meme şeklinden farklı daha DİK ve DOLGUN ama sarkık olmayan meme görüntüsü elde edilecektir.

Meme dokusu büyük Morbid Obez dediğimiz hastalarda meme ve çevre dokuda katlantılarla birlikte aşırı yağlanma olduğu için liposakşın şart ve hatta vücut bütününde güzel sonuç elde etmek için koltuk altından sırta doğru liposaşın yapıyorum. Daha sonra meme küçültme ya da sarkıklık giderme (doku çıkarmadan) yani dikleştirme operasyonu yapıyorum. Yanlarda fazlalıklar gittiği için de yağ doku içine gömülü ama dik duramayan meme yerine liposakşın ekleyerek dik meme elde edebiliyorum.

İZ için;

Bu ameliyatlardan sonra verdiğimiz Silikon-sheet denilen materyal ve iz için bir krem ile kullanılabilir. 

Ya da Omnisitrip denilen bantlar ile korunur. Hem banyo yaparken rahattır açılmaz, hem yaraya baskı uygular.

Soru sormak yada randevu almak için yandaki formu doldurunuz.

İletişim Formu


İletişim

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı

+90 530 204 8 316

Ameliyatsız estetik operasyonlar

Saç ekimi

Cilt germe

Meme operasyonları

Dr. Gülay Boztosun