MEME DİKLEŞTİRME, dik ve dolgun görüntüsü kaybolmuş memede uygulanır.MASTOPEKSİ GÖĞÜS DİKLEŞTİRME Meme Dikleştirme operasyonu ya da mastopeksi hiç bir sebebe bağlı olmadan da ayrıca hamilelik, emzirme, yapısal, yer çekimi, hızlı ya da ağır kilo kaybı gibi çok farklı sebeplerle meme derisinde elastikiyet kaybı ile gevşeme sonucu dolgunluğu kaybolmuş memenin kaldırılmasıdır.

Meme Dikleştirme Operasyonları

meme-diklestirme

MEME DİKLEŞTİRME,  dik ve dolgun görüntüsü kaybolmuş memede uygulanır.

MASTOPEKSİ   GÖĞÜS DİKLEŞTİRME

Meme Dikleştirme operasyonu ya da  mastopeksi hiç bir sebebe bağlı olmadan da ayrıca hamilelik, emzirme, yapısal, yer çekimi, hızlı ya da ağır kilo kaybı gibi çok farklı sebeplerle meme derisinde elastikiyet kaybı ile gevşeme sonucu dolgunluğu kaybolmuş memenin kaldırılmasıdır. Meme dikleştirme doku çıkarmadan dolgunluk sağlanmasıdır. “Meme KÜÇÜLTME” ameliyat değildir.

 

Meme dikleştirme dik ve dolgun görüntüsü kaybolmuş, miktar olarak büyük olmayan memede uygulanır. Memede sarkma çeşitli evrelerde ve görünümdedir;

*Sadece memenin üst kısmında bulunan dokuların bozulmasıdır.

*Meme sarkması az ama ucu aşağı doğrudur ve kişiye has bir durum olup “Yalancı sarkma” denir,

*Memenin altındaki çizginin memedeki sönmeye/sarkmaya bağlı meme tarafından kapatılmış olmasıdır.

Meme dikleştirme operasyonu tamamen sönmüş memeyi düzeltmeye yetmeyebilir bu durumda protez “silikon” da eklenerek istenilen dolgun mükemmel sonuç elde edilir.

Diğer bütün meme operasyonlarında olduğu gibi meme ucunun pozisyonu ve sarkmanın derecesine göre operasyon tekniği belirlenir. Tekniğe uygun plan yapılır ve operasyon öncesi çizime uygun olarak meme ucu ve ucundan aşağı uzanan ortalama 6 ay sonra hafifleyecek iz planlanır. Nihai iz kişiye göre değişir bazen sadece meme ucundaki renkli kısım etrafında SINIRLI  kalır yine bu iz de zamanla kaybolur.

 

Soru sormak yada randevu almak için yandaki formu doldurunuz.

İletişim Formu


İletişim

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı

+90 530 204 8 316

Ameliyatsız estetik operasyonlar

Saç ekimi

Cilt germe

Meme operasyonları

Dr. Gülay Boztosun