MEME BÜYÜTME Silikon ile AUGMENTASYON Meme volumünün artırmak için yapılmaktadır. Meme dikleştirme operasyou ile kombine etmek gerekebilir. Özellikle doğum ve aşırı kilo kaybına bağlı sönmüş göğüsde dikleştirme ve silikon ameliyatını birlikte yapmak zorunludur.

MEME BÜYÜTME Silikon ile

MEME BÜYÜTME Silikon ile

AUGMENTASYON

Meme volumünün artırmak için yapılmaktadır. Meme dikleştirme operasyou ile kombine etmek gerekebilir. Özellikle doğum ve aşırı kilo kaybına bağlı sönmüş göğüsde dikleştirme ve silikon ameliyatını birlikte yapmak zorunludur.

Büyütme ameliyatından önce doktora beklentinizi çekinmeden anlatmalısınız ki beklentilerinizin ne kadar gerçekçi olduğunuzu tartışabilesiniz. Kişiye göre konulacak silikon protezin şekli yuvarlak ya da damla; silikon hacmi, değişir?

Belirleyiciler;

 * Yaşam şekli ve spor,
 * Deri kalitesi kalınlığı,
 * Vücut yapısı omuz genişliği, kemik ve kas yapınız,
 * Memenin mevcut volumü,
 * Meme başınızın şeklidir.

 Bu noktalara dikkat edilmediği takdirde mevcut bedeninize uygun giysilerin içine göğüslerinizi sığdıramazsınız, yine vücudunuzda orantısızlık oluşur.

   Diğer önemli noktalar;

 ** Protezin meme dokusu altına mı  kas altına mı yerleştirileceği,
 ** Protezi yerleştirmek için yapılacak cerrahi alanın (meme ucu, koltuk altı, meme altı) belirlenmesini doktorunuzla mutlaka konuşmalı ve bu konuda doğru bilgileri almalısınız.
 Operasyon yaklaşık 45 dk ile 90 dk arasında değişmektedir. Büyütme operasyonuna dikleştirme eklendiğinde süre yaklaşık 90-120 dk olmaktadır.

 

Soru sormak yada randevu almak için yandaki formu doldurunuz.

İletişim Formu


İletişim

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı

+90 530 204 8 316

Ameliyatsız estetik operasyonlar

Saç ekimi

Cilt germe

Meme operasyonları

Dr. Gülay Boztosun