Meme Estetiği Meme büyütme, Meme küçültme, Meme dikleştirme, Meme ucu onarımı ve Erkekte meme protezi ameliyat ve uygulamaları en çok yapılan operasyonlardandır.

Meme Estetiği

Meme büyütme, Meme küçültme, Meme dikleştirme, Meme ucu onarımı ve Jinekomasti, Erkekte meme protezi ameliyat ve uygulamaları en çok yapılan operasyonlardandır.

MEME BÜYÜTME
AUGMENTASYON

Meme volumünün artırmak için yapılmaktadır. Meme dikleştirme operasyou ile kombine etmek gerekebilir. Özellikle doğum ve aşırı kilo kaybına bağlı sönmüş göğüsde dikleştirme ve silikon ameliyatını birlikte yapmak zorunludur.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

EN YENi TEKNİKLE GÖĞÜS KÜÇÜLTME (REDUCTION)
GÖĞÜS KÜÇÜLTME / REDUCTION MAMMAPLASTY

ESTETİK problemler dışında sert yağ, boyun ağrısı, sütyen askısına bağlı yara, meme dokusunun yan-alt kısmında yara-kızarıklık yapması nedeniyle bozulan yaşam konforu bu ameliyat gerektiren nedenlerdir..

meme-diklestirme

MEME DİKLEŞTİRME

Meme Dikleştirme operasyonu ya da  mastopeksi hiç bir sebebe bağlı olmadan da ayrıca hamilelik, emzirme, yapısal, yer çekimi, hızlı ya da ağır kilo kaybı gibi çok farklı sebeplerle meme derisinde elastikiyet kaybı ile gevşeme sonucu dolgunluğu kaybolmuş memenin kaldırılmasıdır. Meme dikleştirme doku çıkarmadan dolgunluk sağlanmasıdır. “Meme KÜÇÜLTME” ameliyat değildir.

meme-ucu-onarimi

MEME UCU ONARIMI

Göğüs ucu patolojileri doğuştan ya da sonradan oluşabilen defektlerdir.

Doğuştan patolojilerinde meme ucu (nipple) ters dönmesi ya da meme kahverengi alanın içine gömülü olması durumudur. Lokal anestezi ile farklı tekniklerle dışa doğru şekillendirilir, normal hayata devam edebilirler ve aynı gün banyo yapabilirler. Nipple’ın aşırı büyüklüğü olabilir nadirde olsa bu şikayetlerde lokal anestezi ile eksizyon yapılır, hemen normal hayata devam edebilirler.

TUBERÖZ MEME ESTETİĞİ, Meme Asimetrisi

Meme asimetrisinde en sık görülen problem her iki memenin farklı büyüklükte ya da farklı şekilde olmasıdır. Bu durum genellikle yapısal olarak doğumsal ya da emzirme sonrası memedeki form değişikliğine bağlıdır.

Erkekte Meme Büyümesi

Jinekomasty, Erkek Meme Küçültme

JİNEKOMASTİ çoğunlukla hormonal dengenin bozulması sonucu oluşan iyi huylu büyümelerdir. Çok nadiren erkek yumurtalık kanseri ve diğer kanserler ile birlikte görülmektedir. Genellikle gelişme çağında görülür, ileri yaşlarda da ikinci bir sıklık gösterir.

Erkekde Pektoral Protez

Erkekler için göğüs protezleri

Pektoral Protez Ameliyatı Nedir?

Erkeler için kaslı ve güçlü göğüs görüntüsü vermek için yapılan ameliyatlardır. Her ne kadar spor yapılsa dahi istenilen sonuçlar bazen elde edilemiyor. Yada vakit bulunamıyor.Pektoral protez göğsünü büyütmek isteyen erkekler için iyi bir seçenek olmaktadır. Ameliyat sonrası işinize bir kaç gün içersinde dönebilirsiniz.
Pektoral protezlerde yumuşak ve sızıntı yapmayan silikonlar kullanılır. Ameliyat sonrası sonuçlar hemen gözle görülür olur.

 

Sorularınız yada randevu talepleriniz için formumuzu doldurunuz.

İletişim Formu


İletişim

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı

+90 530 204 8 316

Ameliyatsız estetik operasyonlar

Saç ekimi

Cilt germe

Meme operasyonları

Dr. Gülay Boztosun