Göz altı dolgu uygulamaları |

Göz altı dolgu uygulamaları

Gözaltı ışık dolgusu nedir ve kimlere uygulanır? 

Gözaltında sorunlarının tedavisinde kullanılan ameliyatsız estetik yöntemlerinden biridir. 

Göz altındaki çökmeler, morluklar, torbaları, kahverengi halkaları yok eden; yorgun, hüzünlü ve yaşlı yüz ifadesinden kurtulmanızı sağlayan göz altı dolgusu işlemi kırışıklıklarınızı da giderir. Işık dolgusunda içeriğinde aminoasit, hyalüronik asit, antioksidan, mineral ve vitamin olan özel bir jel kullanılır. Doğru uygulama, dolgu malzemesinin kalitesi gibi faktörler tedaviyi ve tedavi sonrası süreci etkileyebilir. Güvenilir ve doğru yerlerde yaptırabilirsiniz. 

20 yaşın üstüne uygulama yapmak daha doğrudur.

Işık dolgusu; birçok problemi sona erdiren, sadece gözaltı uygulamaları için üretilmiş, gözaltı dokusuna yayılan dolgudur. İçeriğinden dolayı göz etrafına gelen ışığı yansıttığı, cildi aydınlattığı ve canlandırdığı için ışık dolgusu olarak adlandırılıyor. İçerdiği bu maddeler hücresel seviyede yapılanmayı sağladığı için göz çevresinde aydınlanma ve canlanma etkileri görülüyor. 

 

Göz altı dolgu uygulamaları

Çevre ile iletişim kurmada en etkili bölge olan gözlerde meydana gelen deformasyonlar hem görsel, hem de buna bağlı olarak ruhsal mutsuzluk yaratıyor.

Gözaltı morlukları ve çukurları hemen hemen çevremizdekiler ve bizim şikayetlerimiz arasındadır.

Göz çevresi ve göz altı özel bir cilt yapısına sahiptir. Hem derisi, hem de cilt altı yağ dokusu bu bölgede oldukça incedir. Bununla birlikte bu bölgedeki deride kolajen elastin lifleri de daha ince ve gevşektir. Yaşlanmayla beraber ciltteki ilk bozukluklar göz çevresi ve gözaltında oluşmaya başlar. Aynı şekilde göz torbalarıda uykusuz geceden kalmış görüntüye sebebi olmaktadır.

Cilde nem ve gerginlik veren maddelerin kaybıyla ortaya çıkan sorunlardan biride göz altı morluklarıdır. Estetik kaygı oluşturan bu durum kişinin yorgun, yaşlı ve hasta görünmesine sebebiyet verir. 

 

Uygulama öncesi özel bir hazırlık gerekiyor mu ve nasıl yapılır? 

Uygulamaya başlamadan önce göz çevresine, uyuşmayı sağlamak amacıyla anestezi kremi sürüyoruz. Uygulama yapılacak bölge antiseptik solüsyon ile temizlenir. Lokal anestezi kremi sürüldükten sonra işlem yapılır. Işık dolgusunun içinde de zaten lokal anestezik madde var ve uygulama yapılan kişi iğne girişini hissetmiyor.

Dolgu uygulaması kemiğin üzerine verilir ve bu uygulama komplikasyon oranını azaltan ve kalıcılığı artıran bir uygulamadır. İğne yada kanüll ile de uygulanabiliyor. Uygulama 10-20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. 15 ay kadar kalıcı olabilen bu uygulama sürekli yapıldığında kalıcılığı artar. 

 

Kaç seans uygulanması gerekiyor? 
Genelde tek seans yeterli oluyor. Gerekirse kontrole çağırıldığında ikinci seans uygulanabiliyor. Göz etrafındaki belirtilerin derecesi, kişinin genetik faktörü, kullanılan miktara bağlı olarak etkisi, 1.5-2.5 yıl arasında devam ediyor. 

Uygulama sonrasında ne kadar zamanda günlük hayata geri dönülebilir? 
Bu uygulama olduğundan sosyal hayata engel olacak bir durum oluşmuyor. Seansın hemen ardından günlük hayata dönebiliyorsunuz. 

Herhangi bir yan etkisi var mı? 
Gözaltı dokusu için özel üretildiğinden herhangi bir yan etkisi yoktur. Yalnızca gözaltı torbalanmalarının cerrahi sınırda olduğu vakalarda, gebelerde, kişinin göz çevresi dokusunda iltihap ya da alerji söz konusuysa uygulanması sağlıklı olmuyor. 

Göz çevresi şikayetleri için hangi yöntemler kullanılabilir veya kombine edilebilir?
Göz altı morluk ve çukurlarının tedavisinde kişiye göre; göz altı ışık dolgusu tedavisi, prp tedavisi veya kök hücre tedavisi olarak bilinen trombosit tedavisi, mezoterapi, peeling uygulaması, serum uygulamaları, gibi pek çok uygulama mevcuttur. Bazı hastalara tek bir yöntem gerekli iken, bazı hastalara bu cerrahi olmayan yöntemleri kombine etmek gerekir. 

Hatta bazen cerrahi ile birlikte cerrahi olmayan işlemlerin kombinasyonları gerekebilmektedir.    

Soru sormak yada randevu almak için yandaki formu doldurunuz.

İletişim Formu


İletişim

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı

+90 530 204 8 316

Ameliyatsız estetik operasyonlar

Saç ekimi

Cilt germe

Meme operasyonları

Dr. Gülay Boztosun